KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15528087
nr 1552 8087
Wilhelm Vilkrist
(1887-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, Gårdsmotiv. Olja på duk, 53x63 cm, yttermått inklusive ram: 64x73 cm
Wilhelm (Kristensen) Vilkrist, dansk-svensk målare och grafiker född 1887 i Danmark, död 1972.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juli 2023
kl 20:19:35
5/7 11:12:12
Wilhelm Vilkrist
Läs mer om Wilhelm Vilkrist